Dambořice

Oficiální stránky jihomoravské obce Dambořice

Turistika

Dambořice » Turistika » Kudy k nám

Kudy k nám

Autem

Dambořice leží na státní silnici II. třídy č. 381, která navazuje v Pohořelicích na státní silnici I. třídy č. 53 a v Žarošicích na silnici č. 54 (komunikace: Slavkov u Brna - Kyjov - Strání).

Nejrychlejší spojení z Brna je po silnici č. 380 (směr Hodonín) a za obcí Borkovany odbočka doleva na silnici č. 381. Nejrychlejší spojení z Hodonína je po téže silnici (č. 380, směr Brno), v obci Krumvíř odbočka vpravo na komunikaci č. 418 a za obcí Bohumilice opět odbočka vpravo na silnici č. 380.

Na kole

Cyklisté mohou využít Kyjovské vinařské stezky nebo také cyklotrasy č. 5095.

Po Kyjovské vinařské stezce se do obce dojede ze Žarošic (poutního místa), kde se za Žarošicemi odbočí doleva a po krátkém úseku po státní silnici, se zamíří nejdříve terénem, později po silnici do Dambořic.

Cyklotrasa č. 5095 je smyčkou dálkové cyklotrasy č. 473 z Rajhradic do Koryčan, která vede hřebenem Ždánického lesa.

Autobusem

Autobus IDS-JMK, linka č. 610

Autobus IDS-JMK, linka č. 610

Dambořice jsou součástí integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje (IDS-JMK) a leží v zóně č. 630 na autobusové lince č. 610 (Sokolnice - Dambořice) a lince č. 660 (Dambořice - Kyjov).

Spojení s Brnem je zajištěno s přestupem v Sokolnicích dvěma způsoby:

  • vlakem IDS-JMK č. S2 (trať 300, Brno - Sokolnice - Křenovice /- Vyškov/)
  • autobusem MHD Brno IDS-JMK č. 40 (Brno, Úzká - Sokolnice, žel. st.)

Spojení se Slavkovem u Brna je zajištěno s přestupem v Otnicích, a to linkou IDS č. 630 (Lovčičky - Otnice - Slavkov u Brna).

Více inforamcí lze získat zde:

Vaše cesty k bezpečí Pálení klestí Portál krizového řízení pro JmK

Prohlášení: Webové stránky využívají technické cookies. Jedná se o nezbytné krátkodobé cookies sloužící ke správnému chodu funkčních prvků webové stránky.

~ Copyright © 2009 - 2024, Obec Dambořice • Mapa stránek | AdminisitraceXHTML 1.0 | CSS 3 | printer-friendly | SEO | Semantic Web ~
 Adminisitrace